9516141 9 972+

סופר אנ.ג'י.

חברה לחלוקת גז טבעי

בע''מ

סופר אנ.ג'י.

חברה לחלוקת גז טבעי

בע''מ

סופר אנ.ג'י.

חדרה והעמקים

חברה לחלוקת גז טבעי

בע''מ

סופר אנ ג'י תחבר את מפעל "נשר" לרשת חלוקת הגז הטבעי

סופר אנ.ג'י תחבר את "נשר" לרשת חלוקת הגז הטבעי

 

 

החברה לחלוקת גז טבעי "סופר אנ.ג'י" (SuperNG) חתמה בסוף השבוע (חמישי) על חוזה חלוקה עם מפעל המלט "נשר". על פי ההערכות, צפויה "נשר" להשתמש ברשת החל משנת 2015. בתחילת שנה שעברה (פברואר 2012) רכשו ב"נשר" עתודות של גז טבעי (0.2 BTU) מבעלי מאגר "תמר" תמורת סכום של 680 מליון דולר. ב"נשר" ישלמו כ-6.3 דולר עבור מליון BTU , סכום דומה למחירים ששילמו חברות אחרות תמורת אספקת הגז מהמאגר.

 

הגז הטבעי ש"נשר" רכשה מ"תמר" ישמש לייצור חום במפעל המלט. בשנים הקרובות מתכננים ב"נשר" להקים מתקן לייצור דלק מפסולת יבשה (RDF), שיפעל במתחם חיריה. המפעל צפוי לייצר עד 500 טונות RDF בכל יום, ובכך להחליף כ-10% מחומרי הבערה המשמשים כיום את המפעל, וביניהם הפטקוק המזהם.

 

סופר אנ.ג'י שתחבר את "נשר" לרשת החלוקה זכתה באחרונה במכרז להקמה והפעלת רשת החלוקה של גז טבעי באזור חדרה והעמקים. אורכה הכולל של הרשת באזור חדרה והעמקים מוערך בכ- 380 ק"מ, בנוסף ל- 280 ק"מ באזור המרכז אותה היא בונה באזור המרכז. החברה התחייבה להשקעות ברשת החלוקה באזור חדרה והעמקים בסכום של כ-218 מיליון ש"ח תוך חמש שנים, מתוכם כ-128 מיליון ש"ח בשלוש השנים הקרובות.

 

מנכ"ל "סופר אנ.ג'י", נתי גלבוע, מסר: "יש בהחלט מקום להניח כי בעקבות כניסתם למגרש של חברות מובילות בתעשיה ירדו מהגדר צרכנים נוספים, וכי בעתיד הלא רחוק נוכל להביט בסיפוק ולומר שאכן התעשיה בישראל חסכונית תחרותית ונקיה יותר".

דילוג לתוכן