חדשות

חדשות

פרסום זכייה של חברת "superng חדרה והעמקים" במכרז להקמה של רשת חלוקה והפעלה באזור חדרה והעמקים

9 דצמבר, 2012

09 בדצמבר 2012

ועדת המכרזים של רשות הגז הטבעי במשרד האנרגיה והמים, בראשותו של מר שוקי שטרן מנהל רשות הגז הטבעי, הכריזה על הזוכים בשני המכרזים למתן רישיונות להקמה והפעלה של רשתות חלוקת הגז הטבעי בשני אזורי החלוקה הצפוניים: חדרה והעמקים וחיפה והגליל.

מדובר במכרזים לאזורים הרביעי והחמישי מתוך ששת אזורי חלוקת הגז הטבעי כפי שאושרו על ידי המועצה לענייני גז טבעי ברשות. המכרזים משקפים את מדיניות משרד האנרגיה והמים לקידום הגעת הגז הטבעי ושימושו לצרכנים שונים.

שר האנרגיה והמים, ד"ר עוזי לנדאו: "משרד האנרגיה והמים פועל על מנת להביא את בשורת הגז הטבעי לכל מקום בארץ. אני מברך את החברות שזכו במכרז, עליהן מוטלת כעת האחריות לדאוג לכך שרשתות החלוקה יקומו במהרה ויאפשרו גם לתושבי הפריפריה ליהנות מיתרונות המשאב הזה, שיפחית משמעותית את זיהום האוויר ויוזיל את עלויות הדלקים בייצור החשמל ובתעשייה. מדובר ברווח 'נקי' עבור כולם".

החברה שזכתה במכרז להקמת והפעלת רשת החלוקה של גז טבעי באזור חדרה והעמקים היא סופר אנ. ג'י חדרה והעמקים, שהיא חברת אחות לבעלת הרישיון לחלוקת גז טבעי באזור המרכז ונמצאת בבעלות החברות סופר גז טבעי ושפיר הנדסה. החברה הזוכה התחייבה להשקעות ברשת החלוקה בסכום של כ-218 מיליון ש"ח תוך חמש שנים, מתוכם כ-128 מיליון ש"ח תוך שלוש שנים. אזור חדרה והעמקים כולל בין היתר את: נתניה, חדרה, זיכרון יעקב, מגדל העמק, עפולה, נצרת, נצרת עילית ,אזור התעשייה ציפורית, טירת הכרמל ועמק המעיינות.

באזור חיפה והגליל זכתה חברת מרימון גז טבעי בע"מ שבבעלות רימון שרותי יעוץ וניהול בע"מ וח. מר תעשיות בע"מ והיא התחייבה להשקעות של כ-225 מיליון ש"ח ברשת החלוקה תוך 7 שנים, מתוכם למעלה מ-148 מיליון ש"ח תוך שלוש שנים. אזור זה כולל בין היתר, את: חיפה, מפרץ חיפה והקריות, נהריה, מעלות תרשיחא, עכו, כרמיאל, קריית שמונה, טבריה, ראש פינה, צפת, קצרין וצמח.

בהתאם לתנאי המכרז, על מנת לקבל את הרישיון ל- 25 שנה, על החברות הזוכות להפקיד תוך זמן קצוב (30 יום) ערבויות בסך של כ-10 מליון ש"ח ולהתקשר עם מומחים בגז הטבעי בתחומי ההקמה, ההפעלה ותחזוקה והתכנון.

כדי לקצר את לוחות הזמנים לחיבור צרכנים ראשונים ברשתות החלוקה באזורי הצפון הנחתה רשות הגז הטבעי את חברת ההולכה, חברת נתיבי הגז הטבעי לישראל בע"מ, להתחיל לתכנן ולהקים את תחנות הפחתת הלחץ והמדידה (PRMS), באתרים הבאים: דשנים במפרץ חיפה, בית קשת, חדרה ועפולה ובמקביל החלה רשות הגז הטבעי בתכנון סטטוטורי של קווי חלוקה בשני האזורים.

חלוקת רישיונות החלוקה תסלול את הדרך, לחיבור אזורי תעשייה, מפעלים וצרכנים גדולים באזורי הצפון לגז טבעי.